Burnos chirurgija

Burnos chirurgija yra itin plati odontologijos sritis, kuri apima ne tik dantis, bet ir kitus burnos organus.

Kokios chirurginės procedūros atliekamos mūsų klinikoje?

DIKLINIKOJE atliekame šias burnos chirurgijos operacijas:

  • Dantų implantacija;
  • Kaulo augmentacija;
  • Protinių dantų šalinimas;
  • Dantų šalinimas;
  • Operacinis (retinuotų) dantų šalinimas;
  • Danties šaknies rezekcija;
  • liežuvio, lūpos pasaitėlio plastika;
  • Gėrybinių minkštųjų burnos darinių ir cistų šalinimas;
  • Kaulinių išaugų (egzostozių) šalinimas;
  • Dantų ir žandikaulių pūlingų ligų gydymas;


Kada reikia chirurginio gydymo?

Susidūrus su rimta problema, be patyrusio burnos chirurgo pagalbos apsieiti nepavyks. Šis gydymas reikalingas dantų implantacijos metu ar ruošiantis jai, sergant pūlingomis burnos ligomis, prireikus šalinti neišsivysčiusius, netinkamai išdygusius ar negrįžtamai pažeistus dantis ir kitais atvejais.

Neretai chirurginės procedūros atliekamos ruošiantis dantų implantacijai:

Sinuso dugno kėlimas

Sinusai – tuščiavidurės veido kaulo ertmės. Ilgai neatkuriant prarastų dantų, sinusas ima nykti. Tokiu atveju reikalingas sinuso dugno pakėlimas. Tai yra kaulo persodinimo procedūra, atliekama ruošiantis implantacijai viršutiniame žandikaulyje.

Operacijos metu sinuso gleivinė pakeliama ir apsaugoma specialia membrana. Sinuso dugnas užpildomas donoriniu kaulo fragmentu arba kaulo pakaitalu ten, kur jo trūksta.

Kaulo priauginimas (augmentacija)

Tai – procedūra, kuri būtina tuo atveju, jeigu pacientas ilgai vengė atstatyti prarastus dantis ir ėmė nykti žandikaulio kaulas. Procedūros dėka yra atstatomas kaulo kiekis trūkstamose vietose ir implantacijos procedūra įvyksta sklandžiai.

Augmentacija gali būti atliekama naudojant paciento kaulo dalį iš donorinės vietos. Taip pat – naudojant kokybiškus kaulo pakaitalus.

1

Nuskausminimas

Kruopščiai pamatuota nejautros dozė užtikrins, kad gydymo metu nejaustumėte skausmo.

2

Intervencija

Suveikus nejautrai, tiksliai ir greitai atliekama chirurginė intervencija.

3

Gijimas

Gijimas praeis sklandžiai, laikantis gydytojo rekomendacijų.

Gydytojų atsakymai į pacientų dažniausiai užduodamus klausimus:

1. Ar chirurginis gydymas skausmingas?

Chirurginė intervencija DIKLINIKOJE visiškai neskausminga. Gydymo metu naudojame nejautrą, todėl pacientai nejaučia diskomforto.

2. Ko tikėtis po procedūros?

Dažnu atveju jaučiamas diskomfortas, gali pasireikšti nedidelis patinimas. Jeigu jaučiate skausmą, pakaks išgerti gydytojo išrašytų nuskausminančių medikamentų. Tačiau griežtai venkite kraują skystinančių vaistų (pvz. aspirino).

3. Kada bus galima valgyti?

Valgymas galimas po operacijos praėjus maždaug 2 valandoms (kai pasibaigia nejautros poveikis ir veido tirpimas). Pirmomis dienomis po procedūros nevalgykite karšto, aštraus ar kieto maisto, negerkite kavos ir alkoholinių gėrimų. Taip pat kelias savaites po operacijos nebus galima rūkyti.

4. Kaip atrodo gijimo procesas?

Daugeliu atvejų, pirmą dieną po procedūrų (pvz. sinuso dugno kėlimo) įprasta dantų priežiūra negalima. Patartina dantų nevalyti ir neskalauti burnos, kad nebūtų pakenkta operuotai vietai. Kitą dieną dantų valymas galimas su minkštu šepetėliu, laikantis gydytojo rekomendacijų. Būtinas dantų skalavimas gydomuoju skysčiu.