Dantų implantavimas

Dantų implantai – inovatyvus, tačiau laiko jau patikrintas metodas, kuris leidžia ypač kokybiškai atkurti prarastus dantis, estetiką bei kramtymo funkciją.

Kas yra dantų implantacija? 

Dantų implantacija – tai procedūra, kurios metu į žandikaulį įsriegiamas implantas (danties šaknies pakaitalas, dažniausiai – iš titano lydinio). Ant implanto vėliau fiksuojamas nuolatinis danties vainikėlis.

Kodėl svarbu atstatyti prarastus dantis?

Su dantų netekimu galima susigyventi. Tačiau ar verta? Tyrimai ir apklausos rodo, kad vengimas atstatyti prarastus dantis kelia rimtų grėsmių pacientų fizinei ir emocinei sveikatai.

  • Kalbos defektai – net vienas prarastas dantis gali sukelti kalbėjimo sunkumų.
  • Valgymo sunkumai – dantis praradę pacientai susiduria su sunkumu kramtymo metu. Tai ne tik apsunkina sveikiesiems dantims tenkantį krūvį, bet ir apriboja maisto pasirinkimo galimybes, trukdo mėgautis valgymo teikiamu komfortu.
  • Virškinimo problemos – prastai sukramtytas maistas patenka į virškinimo traktą ir ten sukelia nepageidaujamų reakcijų. Dantis praradę pacientai dažnai kenčia nuo virškinimo ligų, padidėjusio skrandžio rūgštingumo.
  • Estetika – suprantama: bedantė šypsena atrodo prastai. Tai verčia pacientus užsisklęsti savyje, mažiau bendrauti ir sukelia gilius psichologinius kompleksus.
  • Kaulo tirpimas – uždelsus, dantų atstatymas kainuos brangiau ir truks ilgiau: teks atlikti kaulo priauginimo (augmentacijos) procedūrą.
  • Veido deformacija – net vieno danties netekimas gali pakeisti Jūsų veido bruožus. Žandikaulio kaulas nyksta ir tai keičia paciento veidą: jis atrodo senesnis, suglebęs.

Gydymo galimybės ir būdai:

Šiuolaikiniai dantų implantai pasižymi didele įvairove. DIKLINIKOS specialistai padės Jums išsirinkti tinkamiausią dantų implantų variantą.

Vieno danties atkūrimas

Betarpiška implantacija: pašalinamas dantį, į jo vietą įsriegiamas implantas. Tvirtinamas laikinas protezas.

Atidėta implantacija: Kai betarpiška implantacija negalima, taikoma atidėta implantacija. Šis metodas užtrunka ilgiau: implantas sriegiamas po danties šalinimo praėjus 2-3 mėnesiams, o protezas tvirtinamas implantui prigijus.

Kelių dantų atkūrimas

Jeigu pacientas neteko kelių greta esančių dantų, siūlome ekonomišką ir funkcionalų implantavimo metodą: 2 implantai 3 dantims. Tai užtikrins estetiką, kramtymo ir fonetikos funkciją, tačiau reikės mažesnio implantų skaičiaus.

Visų žandikaulio dantų atkūrimas

Dantų atkūrimas ant 4 implantų. Įsriegus implantus, tvirtinamas nenuimamas dantų protezas.

Norint natūralesnės, dar tvirtesnės konstrukcijos, dantis verta atkurti su 6-8 implantais.

Dantų implantavimo ekonominis variantas – protezo fiksacija. Įsriegiami 2 implantai apatiniam žandikaulį , ant jų tvirtinamas išimamas protezas.

1

Apžiūra

Gydytojas įvertina situaciją, atlieka dantų rentgenogramą. Atlikęs atvejo analizę, sudaro gydymo planą ir aptaria jį su pacientu.

2

Chirurginis gydymas

Atlikus reikalingą pasiruošimą (pažeistų dantų šalinimas, kaulo augmentacija ir pan.), implantas įsriegiamas į žandikaulio kaulą.

3

Protezavimas

Esant galimybei, ant implanto iš karto tvirtinamas laikinas protezas. Dantų technikai laboratorijoje gamina nuolatinį danties protezą.

4

Priežiūra

Po implantavimo dantų priežiūra nesiskiria nuo įprastos. Kruopščiai prižiūrint, implantai Jums tarnaus ilgus metus.

Gydytojų atsakymai į pacientų dažniausiai užduodamus klausimus:

1. Kodėl dantų implantai yra geriausias pasirinkimas?

Dantų implantai yra geriausias pasirinkimas, nes gaminami iš tvirtos, su žmogaus organizmu biologiškai derančios medžiagos – titano, todėl nesukelia jokių alerginių reakcijų. Implantai, geriau nei bet kokia kita priemonė, atkuria kramtymo, fonetikos ir estetinę funkciją.

2. Ar implantams taikoma garantija?

Tai– vienareikšmiškai patikimiausias ir ilgaamžiškiausias odontologinis sprendimas. DIKLINIKOJE įsriegtiems implantams suteikiame viso gyvenimo garantiją.

3. Kuo skiriasi atidėta ir betarpiška implantacija?

Betarpiškos implantacijos metu implantai įsukami iš karto, į ką tik pašalinto danties vietą. Šio metodo dėka, gydymo laikas sutrumpėja keliais mėnesiais. Tradicinė implantacija užtrunka ilgiau, nes implantas įsriegiamas tik žandikauliui pilnai sugijus. Implantui suaugus su žandikaulio kaulu, laikinas danties vainikėlis keičiamas nuolatiniu.

4. Ar ši procedūra skausminga?

Implantacija yra beskausmė procedūra: jos metu naudojame vietinę nejautrą. Jeigu esate labai jautrus, mielai aptarsime ir kitas nuskausminimo galimybes – pavyzdžiui, sedaciją.

5. Ar prieš dantų implantaciją reikalingas koks nors pasiruošimas?

Jeigu dantys buvo prarasti seniai ir prasidėjo žandikaulio kaulo nykimas, prieš implantaciją bus reikalinga kaulo augmentacija (priauginimas). Praradus viršutinius krūminius dantis, padėtį keičia žandikaulio sinusų ertmės. Dėl to sumažėja žandikaulio aukštis. Kai jo padėtis trukdo saugiai implantacijai, reikalinga nesudėtinga ir beskausmė sinuso pakėlimo operacija.

6. Kada po implantacijos galėsiu grįžti į darbą?

Dantų implantacija yra nesudėtinga procedūra, po kurios greitai galima grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Dažniausiai pacientai į darbą grįžta jau kitą dieną po procedūros.