Dantų laminatės

Dantų laminatės – plonytės keramikos plokštelės, kurios tvirtinamos prie danties, norint atkurti estetinį dantų vaizdą, panaikinti mažus ir vidutinius dantų defektus.

Kada verta rinktis dantų laminates?

Daugybė pacientų susiduria su dantų nusidėvėjimu, įskilimais, nudilimu, pakitusia dantų forma, pageltusia spalva. Dantų laminatės – puikus būdas atsisveikinti su šiais dantų defektais.

Kokie laminačių privalumai?

  • Tvirtesni dantys – lyginant su kitais nusidėvėjusių dantų restauravimo būdais, pvz. estetiniu plombavimu, dantų laminatės pasižymi didesniu tvirtumu. Valgykite drąsiai!
  • Emocinis komfortas – dantų laminatės nėra tiesiog estetinė procedūra. Jos suteikia emocinį komfortą: pacientai džiaugiasi išaugusiu pasitikėjimu savimi, atsiradusia drąsa realizuoti seniai išsvajotas galimybes.
  • Minimali invazija – dedant laminates, pacientų dantys veikiami labai minimaliai. Švelniai šlifuojamas tik priekinis jų paviršius, todėl išsaugomas natūralus danties audinys.
  • Maksimali estetika – dantų laminatės bėgant metams nepraranda savo pradinės išvaizdos ir blizgesio. Jūsų šypsena net ir po 10-ties metų atrodys taip pat, kaip pirmą dieną po laminačių uždėjimo.
  • Paprasta priežiūra – dantų laminatės nereikalauja papildomo laiko ir išlaidų jų priežiūrai. Rūpinkitės jomis it nuosavais dantimis ir laminatėmis džiaugsitės ilgus metus.


Dantų protezavimo laminatėmis eiga:

1

Konsultacija

Kartu su gydytoju aptariamas norimas rezultatas. Dantys fotografuojami, vyksta skaitmeninis šypsenos modeliavimas ir būsimo rezultato vizualizacijos kūrimas.

2

Paruošimas

Nuimami dantų antspaudai, nustatomi dantų anatominiai ypatumai.

3

Šlifavimas

Nuo dantų priekinio paviršiaus šlifuojamas plonas emalio sluoksnis. Uždedamos laikinos laminatės.

4

Nuolatinės laminatės

Kito vizito metu, dantų technikų laboratorijoje pagamintos nuolatinės laminatės priklijuojamos prie dantų paviršiaus.

Gydytojų atsakymai į pacientų dažniausiai užduodamus klausimus:

1. Ar laminatės nekenkia dantims?

Laminatės netraumuoja pacientų dantų ir nesukelia jokio diskomforto. Prieš dedant laiminates, šlifuojamas tik priekinis danties paviršius (maždaug 0,3 mm.), išsaugomi natūralūs danties audiniai ir tvirtumas.

2. Ar tai skausminga procedūra?

Dantų protezavimas laminatėmis visiškai neskausmingas. Procedūros metu taikome vietinę nejautrą, kad visiškai nieko nejaustumėte!

3. Kiek laiko truks procedūra?

Kad džiaugtumėtės svajonių šypsena, prireiks maždaug dviejų vizitų: pirmojo metu paruošiami dantys ir nuimami jų antspaudai. Antrojo vizito metu tvirtinamos nuolatinės laminatės. Jos specialioje laboratorijoje pagaminamos per maždaug 10 dienų.

4. Galbūt laminatės – trumpalaikis sprendimas?

Kitaip nei estetinis plombavimas, dantų laminatės – ilgaamžis sprendimas. Tinkamai prižiūrimos, pirminės išvaizdos nepraradusios dantų laminatės tarnauja 15 metų ir ilgiau.

5. Kodėl laminačių kaina aukštesnė, nei estetinio plombavimo?

Laminačių kaina aukštesnė, nei estetinio plombavimo, nes laminatės gaminamos individualiai, iš aukščiausios kokybės keramikos. Visgi reikėtų pabrėžti, kad laminatės gerokai ilgaamžiškesnės, nei plombos. Tai reiškia, kad ilgalaikėje perspektyvoje jos nekainuos daugiau, nei pakartotinas estetinis plombavimas. Be to, laikui bėgant laminatės nekeičia savo estetinių savybių, nepraranda spalvos.