Dantų šaknų kanalų gydymas
Endodontinis gydymas – kruopštumo ir atsargumo reikalaujanti sritis. Dantų kanalų gydyme dažnai prireikia mikroskopo.
Kada reikia endodontinio gydymo?
Dantų ėduonis skverbiasi į gilesnius danties sluoksnius, kol galiausiai pasiekia šaknies kanalus. Juos gydyti reikia nedelsiant, antraip problema dar labiau komplikuosis ir išaugs danties praradimo tikimybė.
Kokie yra mikroskopo privalumai?
Mikroskopo naudojimas endodontinio gydymo metu leidžia pastebėti net menkiausius nukrypimus. Taip užtikrinamas preciziškas ir tikslus gydymas.
Gydymo eiga:
Apžiūra
Gydytojas įvertina danties būklę, padaro rentgeno nuotrauką.
Valymas
Taikoma nejautra ir specialiais instrumentais išvalomi danties kanalai, pašalinamas nervas.
Apsauga
Kanalai apdorojami saugančiomis medžiagomis ir izoliuojami plombine medžiaga.
Gydytojų atsakymai į pacientų dažniausiai užduodamus klausimus:
1. Kas sukelia šaknų kanalų uždegimą?
Dažniausia bakterijų į šaknies kanalus patekimo priežastis – dantų kariesas. Tačiau šaknies nervo uždegimas galimas ir patyrus traumą.
2. Ar skaudės?
Endodontinis gydymas sudėtinga procedūra, tačiau pasirūpiname, kad pacientai to nejaustų. Nejautros dėka garantuojamas beskausmis gydymas.
3. Kodėl reikalingas mikroskopas?
Mikroskopas padeda pastebėti net menkiausius anatominius pakitimus, leidžia padidinti apšviestą vaizdą ir procedūrą atlikti su ypatingu tikslumu.
4. Kada reikalingas kanalų pergydymas?
Endodontinis gydymas pasižymi sudėtingumu ir ne visada baigiasi sėkmingai. Uždegimui kartojantis, tenka pergydyti šaknies kanalus. Galimi du variantai: nechirurginis gydymas (kanalų perplombavimas) ir chirurginis gydymas (pažeistos šaknies viršūnės šalinimas – rezekcija).