Dantų šalinimas

Dantų šalinimas – nesudėtinga ir greita chirurginė procedūra, kurios metu traukiami ypač stipriai pažeisti, neišsivystę ar kitaip negrįžtamai nukentėję dantys.

Kada reikia šalinti dantis?

Pieniniai dantys: kartais pieninis dantis būna negrįžtamai pažeidžiamas ir tiesiogiai kenkia nuolatinio danties vystymuisi. Tokiu atveju, pieninį dantį reikia kuo greičiau pašalinti.

Negrįžtamai pažeisti dantys: laiku nepradėjus gydyti ėduonies, dantys gali būti pažeidžiami taip stipriai, kad tenka juos šalinti.

Netinkamai augantys protiniai dantys: kreivai išdygę protiniai dantys kelia grėsmę kaimyniniams dantims, padidėja ėduonies rizika. Saugiausia tokius dantis pašalinti.

Retinuoti dantys: dėl įvairių priežasčių kai kurie dantys (dažniausiai protiniai ir iltiniai) pilnai išsivysto, tačiau taip ir neišdygsta. Tokie dantys gali sukelti uždegimą ir sužaloti gretimus dantis, todėl saugiausias sprendimas – kuo greičiau juos pašalinti.

Dantų šalinimo eiga be baimės

1

Nuskausminimas

Kad pacientas procedūros metu nieko nejaustų, taikoma vietinė nejautra. Galimos kitos nuskausminimo alternatyvos: sedacija.

2

Šalinimas

Suveikus nejautrai, gydytojas greitai ir tiksliai pašalina dantį.

3

Gijimas

Po danties traukimo, kelias dienas galite jausti nedidelį diskomfortą. Vartokite gydytojo paskirtus medikamentus ir paisykite saugumo rekomendacijų.

Ko tikėtis gijimo laikotarpiu?

Paprastai gijimas po dantų šalinimo vyksta nekomplikuotai ir pacientas gali greitai sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Siūlės išimamos po 7-10 dienų. Jeigu siūta tirpstančiomis, jos ištirps per keletą savaičių.

Po danties šalinimo valgyti galima praėjus nuskausminimui, tačiau kramtykite tik su sveikąja puse. Venkite karšto, aštraus maisto bei gėrimų.

Gydytojų atsakymai į pacientų dažniausiai užduodamus klausimus:

1. Ar dantų šalinimas – skausmingas?

Tai neskausminga ir nesudėtinga procedūra: prieš šalinant dantį naudojame nejautrą. Dantis pašalinamas tik tada, kai pacientas nieko nebejaučia.

2. Kiek laiko trunka danties šalinimas?

Dažniausiai tai nesudėtinga ir greita procedūra. Danties šalinimas trunka 5-30 min., priklausomai nuo atvejo sudėtingumo.

3. Ar po šalinimo ilgai laikysis skausmas ir tinimas?

Patinimas po danties šalinimo – normali organizmo reakcija, ypač jeigu traukimas buvo sudėtingas. Tai turėtų praeiti po 3 dienų. Skausmo po procedūros nejausite: prireikus vartokite gydytojo išrašytus medikamentus.

4. Kada po procedūros galėsiu valgyti?

Valgyti bus galima maždaug po 2 valandų, kai praeis nejautros poveikis ir veido tirpimas. Pirmąsias kelias paras po procedūros venkite karšto, aštraus maisto, negerkite per šiaudelį.