Periodontologija

Periodontologija apima minkštųjų burnos organų (dantenų ir gleivinės) gydymą. Atsidengusios dantų šaknys, kraujuojančios, spalvą pakeitusios ar nuo dantų atsitraukusios dantenos signalizuoja, kad reikalinga gydytojo periodontologo pagalba.

Ką gydo periodontologai?

  • Gingivitas – pirminė ligos stadija, lėtinis dantenų uždegimas. Infekcija iš lėto ardo burnos minkštuosius audinius.
  • Periodontitas – negydomas gingivitas vystosi į periodontitą. Šiai uždegimo fazei būdingi rimtesni pažeidimai: uždegimas skverbiasi giliau, pažeidžia dantenas, periodonto raištį, cementą, alveolės kaulą.
  • Dantenų recesija – tai būklė, kai dėl dantenų atsitraukimo atsidengia dantų šaknų paviršius. Recesiją dažnai sukelia mechaninis dirginimas, pvz., per daug intensyvus dantų valymas.


Kodėl periodonto ligas būtina gydyti nedelsiant?

Pastebėjus periodonto ligų požymius, reikia skubiai susirūpinti gydymu: negydomos šios ligos gali komplikuotis ir tapti rimto uždegimo, o kartais ir danties netekimo priežastimi.

Ar atpažįstate?

Taip atrodo visiškai sveikos dantenos. Jos prigludusios prie danties, natūralios spalvos.

Gingivitas – dantenos pakeičia spalvą, paburksta, kraujuoja, po jomis kaupiasi apnašos, jaučiamas diskomfortas.

Gingivitas pereina į periodontitą. Dantenos atšoka nuo dantų, kraujuoja, gali pūliuoti. Nyksta žandikaulio kaulas.

1

Nechirurginis gydymas

Atliekama profesionali burnos higiena, pašalinamos sunkiai pasiekiamos apnašos, poliruojamos dantų šaknys.

2

Chirurginis gydymas

Pakeliamos dantenos ir išvalomos po jomis esančios apnašos. Dantenų recesijos atveju, dantenos pastumiamos arba pritaikomas dantenų pakaitalas.

3

Profilaktika

Nuo periodonto ligų atsinaujinimo apsaugos kruopšti burnos higiena ir reguliarūs apsilankymai pas odontologą, o esant reikalui – ir paskirti medikamentai.

Gydytojų atsakymai į pacientų dažniausiai užduodamus klausimus:

1. Kokios periodonto ligų priežastys?

Pagrindinės priežastys – nepakankama dantų ir aplinkinių organų priežiūra, per retai atliekama profesionali burnos higiena.

2. Ar skaudės?

Tai neskausminga ir nesudėtinga procedūra: prieš pradedant gydymą, taikome vietinę nejautrą, kad pacientas nieko nejaustų.

3. Kokiame amžiuje susergama šiomis ligomis?

Dantenų ligos amžiaus nesirenka, tačiau pastebima, kad kai kuriomis ligomis (pvz. gingivitu) serga jaunesnio amžiaus žmonės.