Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena (PBH) – procedūra, kurios metu pasitelkus odontologinius prietaisus, kruopščiai nuvalomos dantų šepetėliui neįveikiamos apnašos.

Kada reikia profesionalios burnos higienos?

Burnos higienos procedūra yra nepamainoma burnos ir dantų ligų profilaktikos dalis. Ji tinka absoliučiai visiems pacientams: tiek sergantiems, tiek turintiems visiškai sveikus dantis. PBH taip pat dažnai taikoma kaip periodonto ligų gydymo dalis ir kaip palaikomasis gydymas po odontologinių procedūrų kurso.

Kas nutinka reguliariai neatliekant burnos higienos?

Profesionali burnos higiena turi tapti įpročiu. Vengiant reguliariai ją atlikti, pacientai susiduria su nemaloniais pojūčiais, padidėjusia burnos ligų grėsme:

  • Dantys atrodo neestetiškai
  • Sklinda nemalonus burnos kvapas
  • Išauga ėduonies, dantų akmenų ir periodonto ligų rizika
  • Dantų nepriežiūra ir higienos nesilaikymas dažnai veda į dantų netekimą.


Profesionalios burnos higienos eiga be baimės

1

Minkštų apnašų valymas

Specialiais šepetėliais kruopščiai nuvalomos minkštosios apnašos.

2

Akmenų šalinimas

Ultragarso aparatu pašalinamos kietosios apnašos ir dantų akmenys.

3

Dėmių šalinimas

Smėliasrovės aparatu panaikinamos pigmentinės dėmės.

4

Poliravimas

Dantys poliruojami specialia pasta – kad būtų dar švaresni ir baltesni.

Gydytojų atsakymai į pacientų dažniausiai užduodamus klausimus:

1. Kaip dažnai reikia lankytis pas higienistą?

Atlikti burnos higienos procedūrą reikėtų 1-2 kartus per metus. Dažnesni profilaktiniai vizitai rekomenduojami nėščiosioms, vaikams, vartojantiems alkoholį, rūkantiems, dantų ir burnos ligomis sergantiems pacientams.

2. Kokiems pacientams reikalinga profesionali burnos higiena?

Tai išties universali procedūra, reikalinga, naudinga ir saugi kiekvienam: nuo vaikų iki senjorų. Tiek visiškai sveikiems pacientams, tiek sergantiems dantų ar dantenų ligomis.

3. Ar skaudės?

Šiuolaikinė odontologija suteikia galimybę profesionalią burnos higieną atlikti kokybiškai ir be skausmo. Tai neskausminga procedūra, tačiau jautriems pacientams visada siūlome gydymą su nejautra – kad turėtumėte maksimalų komfortą.

4. Kiek trunka procedūra?

Profesionali burnos higiena trunka maždaug 40-60 min. Tam, kad džiaugtumėtės švaresniais ir pagražėjusiais dantimis, užtenka vos vieno apsilankymo.

5. Kada po burnos higienos galėsiu vėl mėgautis kava?

Parą po burnos higienos procedūros negalima valgyti ir gerti jokių dažančių produktų, rekomenduojame vengti labai šalto ar karšto maisto bei gėrimų. Praėjus gydytojo nurodytam laikui, vėl galėsite be baimės mėgautis mėgstamu maistu ir gėrimais.